Ezúton szeretnénk tájékoztatni minden, a közszolgálati továbbképzési kötelezettségben érintett tisztviselőt, illetve szervezetet, hogy a Külgazdasági és Külügyminisztérium, mint kedvezményezett által megvalósított „A Külgazdasági és Külügyminisztérium humánerőforrás-gazdálkodásának és belső képzési rendszerének fejlesztése” című KÖFOP-2.1.4-VEKOP-16-2016-00001 azonosító jelű, európai uniós forrásból finanszírozott kiemelt projekt keretében kidolgozásra került a központi közigazgatás (minisztérium, központi hivatal), a területi közigazgatás (kormányhivatal, járási- vagy kerületi hivatal) vagy bármely helyi vagy megyei önkormányzat közszolgálati továbbképzési kötelezettség hatálya alá tartozó bármely tisztviselője által a Nemzeti Közszolgálati Egyetem által működtetett Probono rendszeren keresztül – díjmentesen – elérhető és elvégezhető alábbi e-learning típusú belső továbbképzéseinkről, amelyek figyelemmel a 238/2017. (VIII. 18.) Korm. rendelet 13. § (6) bekezdésében foglaltakra teljes tanulmányi pontértékkel beszámíthatóak a tisztviselők továbbképzési kötelezettségébe.

A projekt keretében – európai uniós forrásból - kifejlesztett érintett e-learning képzések az alábbiak:


A képzési program címe: Az exportösztönzés helyi szintű támogatási eszközei
(a külgazdasági tevékenység helyi szintű támogatási eszközei I.)

A képzési program nyilvántartási száma: PM-2559-1909-BS

A képzés típusa: e-learning (Probono rendszerben elérhető képzés)

A képzési program pontértéke: 11 pont (teljes pontértékkel beszámítható)


A képzési program címe: A beruházásösztönzés helyi szintű támogatási eszközei
(a külgazdasági tevékenység helyi szintű támogatási eszközei II.)

A képzési program nyilvántartási száma: PM-2560-1909-BS

A képzés típusa: e-learning (Probono rendszerben elérhető képzés)

A képzési program pontértéke: 11 pont (teljes pontértékkel beszámítható)

 

Az e-learning képzések révén - egy-egy rövid, white-board animációkkal illusztrált történetbe ágyazva – megismerhetőek:

  • az állami külgazdaság-támogatási rendszer, annak céljai, az export- és beruházásösztönzés hazai intézményi és szolgáltatási köre,

  • a Külgazdasági és Külügyminisztérium, illetve a külgazdasági igazgatás háttérintézményi rendszere, működése és szolgáltatásai,
  • Magyarország export- és beruházás-ösztönzéssel kapcsolatos stratégiai- és szakpolitikai célkitűzései,
  • a hazai-, elsődlegesen kis- és középvállalatok külpiacra lépést támogató export-, valamint
    a munkahelyteremtő működőtőke-beruházások ösztönzési rendszerének általános, alapvető ismeretei,

  • az export- és beruházásösztönzés eredményei és hatásai, továbbá

  • kiemelt fejlesztési célként - a külgazdasági tevékenységnek a helyi közigazgatás által, helyi szinten is megvalósítható eszközei, hazai és nemzetközi adaptálható jó gyakorlatai.

 

A fenti képzéseken túl a Projekt keretében kidolgozásra került a diplomáciai protokoll, illetve a diplomáciai-külügyi működés alapjait bemutató, ugyancsak a Probono rendszeren keresztül bármely, a továbbképzési kötelezettség alá eső kormány- vagy köztisztviselő által díjmentesen elvégezhető, a tisztviselői továbbképzési kötelezettség keretében teljes pontértékkel beszámítható, további két e-learning típusú képzés is, melyek meghirdetése folyamatban van és 2019. decemberétől a Probono rendszeren elérhetőek:


A képzési program címe: A diplomáciai protokoll alapjai

A képzés típusa: e-learning (Probono rendszerben elérhető képzés)

A képzési program pontértéke: 17 pont

 

A képzési program címe: Diplomáciai-külügyi alapismeretek

A képzés típusa: e-learning (Probono rendszerben elérhető képzés)

A képzési program pontértéke: 23 pont

 A Projekt keretében kifejlesztésre került, a tanulást segítő, korszerű oktatás-módszertani elvek szerint felépítésre került, önállóan elvégezhető e-learning képzéseink bármelyike révén a közigazgatás - akár a tématerület iránt általánosan, akár mélyebben érdeklődő - tisztviselő tagjai értékes és hasznos, a közszolgálati munkavégzésük során jól hasznosítható és adaptálható speciális szakmai ismeretekkel gazdagodhatnak. 

 

A Projekt keretében kifejlesztett képzések mindegyike jelenleg 2019. december 31-ig van meghirdetve, de tervezetten jövő évben is 2020. március 31-ig meghirdetésre kerülnek és elérhetőek és felvehetőek bármely tisztviselő által a Probono rendszerben.


Bármilyen a képzésekkel kapcsolatos kérdésük esetén kérjük keressék a projekt képzésszervező munkatársait a tHwFsNXunLVG21za29mb3AyMTRAbWZhLmdvdi5odQ== e-mail címen vagy az 1/458-3537 telefonszámon.